Смачний десерт
Інгредієнти:
(на горіхово-білковий корж) 4 яєчних білки, склянка дрібного цукру, склянка суміші з рубаного кеш’ю та фундука, столова ложка картопляного крохмалю, столова ложка борошна;
(на медовий корж) 200 г пшеничного борошна вищого гатунку, столова ложка меду, 80 г масла, 100 г цукру, 2 яйця, 0,5 ч. л. соди, столова ложка кефіру чи сметани;
(на шоколадний бісквіт) 2 яйця, 0,5 скл. цукру, чайна ложка розпушувача, 150 г борошна, 2 ст. л. какао-порошку;
(на крем «Шарлот») 5 яєчних жовтків, 5 ст. л. цукру, 200 мл молока, 200 г якісного масла, пакетик ванільного цукру, 3 ст. л. какао-порошку.
Приготування.
Першим випікаємо горіховий корж, оскільки на його приготування потрібно більше часу. Охолоджені білки збити до утворення міцної піни, потім обережно додати горіхи, крохмаль та борошно. Тісто відразу викласти у форму, попередньо застелену пергаментним папером. Випікати в духовці у два етапи. Духовку треба розігріти до 160 градусів. Коли поставите тісто в духовку, температуру знизьте до 150 градусів і випікайте годину, потім знизьте температуру до 100 градусів та тримайте корж ще дві години. Після приготування корж має охолонути в духовці повністю. Після повного остигання корж розрізати вздовж на дві частини. Крихти від коржа не з’їдати.
Для медового коржа розтопити на водяній бані або на слабкому вогні мед, додати цукор, старанно перемішати і довести до кипіння. Помішуючи суміш, ввести масло, злегка збиті яйця та соду (яку за 10 хвилин до цього потрібно погасити кефіром або сметаною), половину борошна і проварити масу 15–20 хвилин. У гарячу однорідну масу всипати борошно, що залишилося, й замісити тісто. Готове тісто викласти на стіл, розкачати у пласт, перекласти його у змащену жиром або застелену папером для випікання малу форму (діаметром 25 см). Випікати корж вісім-десять хвилин за температури 220–240 градусів. Під час випікання висота коржа збільшується в півтора-два рази і він змінює колір на світло-коричневий.
Для шоколадного коржа збити яйця з цукром, розпушувачем та додати борошно з какао-порошком. Усе ретельно перемішати. Випікати 45–50 хвилин за температури 200 градусів. Коли корж охолоне, розрізати його вздовж на дві частини.
Для крему «Шарлот» у каструлю вилити половину молока й додати весь цукор, довести до кипіння, постійно помішуючи. Окремо збити жовтки, далі до них додати другу половину молока і знову збити. Акуратно тоненькою цівкою додати до жовтково-молочної суміші вміст каструльки і все знову збити. Далі все з блендера знову перелити в каструлю й підігріти, весь час помішуючи, не доводячи до кипіння. Зняти з вогню, додати ванільний цукор і відставити, щоб охолов. Тоді поставити його в холодильник, щоб він став трохи холоднішим за кімнатну температуру, але щоб не застиг. Розм’якшене масло покласти в блендер і додати до нього остиглу суміш та какао-порошок, збити все на великій швидкості, щоб утворилась однорідна маса. Крем помістити в холодильник, залишити там на 30–40 хвилин.
Сформувати торт: білковий корж – крем, шоколадний бісквіт – крем, медовий корж – крем, білковий корж – крем. Підрізати рівно краї, залишки від коржів подрібнити, змішати з невеликою кількістю крему й обмастити цією масою боки торта. Потім боки прикрасити подрібненими горіхами, верх – як кому до вподоби (я притрусила тертим чорним шоколадом).
Цей торт довго готувати. Я готую його для особливих випадків і витрачаю на це навіть два дні, даю коржам добре настоятись. Якщо ви спробуєте приготувати цей торт, то зрозумієте, що з ним потрібно повозитися. Однак воно цього варте: торт «Розкішний» неймовірно смачний і нікого не залишить байдужим.
Читати онлайн українською життєві історії за 1 грн
Газета "Життя" онлайн
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
