Напишіть свій мейл, щоб створити акаунт

Використайте вісім малих або великих літер і додайте будь-який один символ

Передплатити

НОВИНИ ТИЖНЯ, ЩО МИНУВ: 10.12.-17.12

Влада

Назар КОЛОДІЙ
17 грудня 17:17
69
Джерело: Газета "Життя"

Стислий підсумок новин тижня за 5 хвилин

НОВИНИ ТИЖНЯ, ЩО МИНУВ: 10.12.-17.12
Новини України

 

НОВИНИ ТИЖНЯ, ЩО МИНУВ: 10.12. - 17.12


ПЕРЕМОВИНИ ПРО МИР


Команда новообраного Президента Дональда Трампа з національної безпеки провела переговори з Білим домом і українськими посадовцями в межах спільних зусиль для «пошуку шляхів» завершення війни з росією. Як інформує «Цензор.НЕТ», про це повідомило NBC News декілька джерел, обізнаних із цим питанням. 

 

ЗАПРОШЕННЯ В НАТО


Україна не хоче втягувати інші країни у війну з росією, тому нам потрібне запрошення в НАТО. Воно має бути надане всій території України в міжнародно визнаних кордонах. Як інформує «Цензор.НЕТ», про це Президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю CBN. 

 

ГЛОБАЛЬНИЙ КОНФЛІКТ


Третя світова війна вже на носі або, можливо, навіть уже почалася, просто людство ще не усвідомило цього. Повномасштабна війна в Україні відразу декілька фронтів на Близькому Сході та зростання напруженості в Східній Азії є прологом до глобального конфлікту або його першим етапом, пише The Wall Street Journal (WSJ).
«Це епоха глобального протистояння. Насильство, яке тепер відбувається у світі, доводить одне: у нас більше немає конфліктів, які відокремлені один від одного і які можна залагоджувати окремо. Існує одна спільна спроба знищити міжнародний порядок, і ми повинні зробити все, щоб цьому запобігти», – заявив нещодавно міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавский, коментуючи прибуття північнокорейських військ на російсько-український фронт. Джерело: УНІАН.


40-ТИСЯЧНА АРМІЯ


Президент Франції Емманюель Макрон обговорить з Прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском розгортання миротворчих сил в Україні в разі укладення угоди про припинення цієї фази війни між росією та Україною.
Про це повідомляє Politico з посиланням на дипломата Європейського Союзу і неназваного французького посадовця, інформує «Цензор.НЕТ».
Президент Франції Емманюель Макрон винесе на обговорення на саміті лідерів Євросоюзу 18–19 грудня питання розміщення миротворчої місії на території України в разі припинення вогню та досягнення миру між Україною та росією. Про це на умовах анонімності розповів європейський дипломат, пише «Радіо Свобода». 


НЕ БУДЬМО НАЇВНИМИ!


Навіть якщо Україна зовсім скоро піде на якесь «перемир’я» з росією, на нашу країну чекає третій етап повномасштабної війни, вважає волонтерка і засновниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська. За її словами, «наївно думати», що обраний Президент США Дональд Трамп зможе зупинити військові дії і кремлівського диктатора Володимира Путіна за ті 24 години, як він обіцяв.
«У жодному разі цього не буде. Дуже хочу помилятися, але я бачу цю війну вже одинадцятий рік. Росія накопичить сили й піде далі. Якщо ми знову заснемо, як ми заснули після АТО, то третій етап буде для нас фатальним. А якщо не заснемо, то ми встоїмо завдяки своєму інтелектуальному, бізнесовому ресурсу розуму і єдності», – сказала вона під час виступу на GET Business Festival, повідомляє «Главком».

 

ПРИЗОВНИЙ ВІК


Ймовірне зниження призовного віку в Україні до 18 років матиме вкрай негативні наслідки для і без того важкої демографічної ситуації в країні. Про це в інтерв’ю Newsweek розповіла директорка регіонального офісу Фонду народонаселення ООН для Східної Європи та Центральної Азії Флоренс Бауер.
Вона зазначила, що на низький рівень народжуваності в Україні, який нині становить менш ніж одна дитина на жінку, вже впливають нестабільність та економічні проблеми.
«Жінки часто несуть найбільший тягар з утримання домогосподарств. 23% повідомили про надзвичайні потреби в засобах існування порівняно з 14% домогосподарств, що їх очолюють чоловіки. Через цей тиск сім’ям важче думати про народження дітей. Окрім того, переміщення мільйонів людей і війна ще більше посилюють зниження чисельності населення», – сказала експертка. Джерело: УНІАН.

 

ПЕРЕДПЛАТА-2025


Використайте 1000 грн державної програми «Зимова єПідтримка» на передплату газети «Життя» на 12 місяців 2025 року – й отримайте в подарунок фірмовий настільний календар від редакції. Передплатний індекс – 08270. Ціна – 560,00 грн. 


ЗНУЩАННЯ В АРМІЇ


У військовослужбовців 211-ї понтонно-мостової бригади ЗСУ після побиття були розриви внутрішніх органів та переламані кістки черепа і носа. Військових били, якщо вони відмовлялись платити гроші або «співпрацювати» з керівництвом. Також за «непокору» їх тримали в клітках. 
Як інформує «Цензор.НЕТ», про це в етері Новини.LIVE заявила народна депутатка і членкиня парламентської тимчасової слідчої комісії із захисту прав військовослужбовців Юлія Яцик.
За її словами, ТСК отримала матеріали з доказами ще у вересні, це було ще до розслідування журналістів. Зокрема, це були відео, свідчення й аудіозаписи. Усі матеріали було передано до Державного бюро розслідувань.
Ю. Яцик підтвердила, що у військових вимагали гроші з винагороди за виконання бойових завдань. Тих, хто не робив цього, били. 
16 грудня 2024 року Тернопільська спеціалізована прокуратура у сфері оборони відкрила кримінальне провадження за фактом застосування нестатутних заходів впливу до підлеглих.  Джерело: https://censor.net/. 

 

НАШІ ДЕПУТАТИ


За даними ЗМІ, 50 нардепів IX скликання отримали підозри у скоєнні кримінальних злочинів. Найбільше підозр мають депутати від «Слуги народу» та нині забороненої ОПЗЖ. Як інформує «Цензор.НЕТ», про це повідомляє рух «Чесно».
Зазначають, що в публікаціях ЗМІ рух «Чесно» виявив 50 народних депутатів IX скликання, які отримали підозри у скоєнні кримінальних злочинів. Серед таких нардепів є представники всіх парламентських фракцій і груп, окрім «Голосу». Найбільше підозр отримали депутати від «Слуги народу» та нині забороненої ОПЗЖ. У 12 нардепів уже є судові вироки. Джерело: https://censor.net. 

 

ЗИМОВА ПІДТРИМКА


«єПідтримка» працюватиме протягом трьох місяців зими – це час, коли можна буде подати заявку. І впродовж усього наступного року можна буде витратити ці кошти», – розповів Президент Володимир Зеленський. Джерело: https://censor.net. 

 

ДУМКА ШМИГАЛЯ


У разі заморожування лінії фронту в Україні російська федерація використає це, щоб підготуватися до нової, ще жорстокішої агресії проти інших держав, тому це не є в інтересах ані нашої країни, ані країн Євросоюзу. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на пресконференції в Берліні, повідомляє «Цензор.НЕТ» із посиланням на Укрінформ.
Він зазначив, що Україна з 2014 року має досвід заморожування лінії фронту і росія завжди використовувала це задля власного посилення і наступного агресивного кроку. 

 

НАПРУЖЕНІ СТОСУНКИ


Суперечки щодо зниження мобілізаційного віку призвели до напруження у взаєминах Володимира Зеленського та Джо Байдена. Про це пише видання The Telegraph, інформує «Цензор.НЕТ».
Зазначають, що між двома лідерами було багато суперечок упродовж майже трьох років повномасштабної війни рф проти України. Але ця може стати останньою.
Журналісти назвали заяву В. Зеленського щодо мобілізації «однією з найбільш відвертих атак» на Д. Байдена.
Упродовж останніх тижнів від США лунають заклики (публічні й непублічні) до України щодо зниження мобілізаційного віку до 18 років. Це пояснюють нестачею військових на фронті, через що рф просувається на сході. Джерело: https://censor.net. 

 

БУДУЄМО ДОРОГИ


Кабінет Міністрів виділив 1,7 млрд грн на фінансування ремонту та будівництва доріг 2024 року за кошти, які вдалося заощадити на виплаті залучених раніше боргів.
Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 13 грудня, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграмі.
Задля цього уряд перерозподілив загальний обсяг бюджетних призначень, передбачених Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури на 2024 рік. Джерело: https://biz.censor.net.

 

ЗАВОД ЗУПИНИТЬСЯ?


Єдиний в Україні завод, який виготовляє компоненти для броні, яка так потрібна військовим, може зупинитися через те, що детективи Бюро економічної безпеки (БЕБ) наклали арешт на цю сировину. Без неї неможливо виготовляти броню, повідомляє ТСН.
Зазначають, що на Запорізький феросплавний завод завітали детективи БЕБ, у яких на руках було рішення Шевченківського суду Києва про дозвіл на проведення обшуків та вилучення бухгалтерських документів за 2018–2022 роки. Як зазначає ТСН, у справі розслідують можливе ухилення Нікопольського феросплавного заводу від сплати податків. Однак з обшуками прийшли на Запорізький феросплавний.
Під час обшуків детективи БЕБ не обмежилися вилученням документації, а до того ж заарештували готову продукцію заводу: феросиліцій, сірковуглецевий феромарганець та металевий марганець. Ці метали потрібні для виробництва твердих і надтвердих сортів сталі, а також для виробництва броні. Як повідомляє ТСН, запорізький завод є єдиним підприємством в Україні, яке здатне виготовляти таку продукцію. І тепер поставки зупинено на невизначений термін. Джерело: УНІАН.


ТАРИФИ ПІДВИЩАТЬ?


Асоціація газовидобувних компаній України звернулася до Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з проханням залишити тарифи на транспортування газу без змін. Про це йдеться у зверненні до голови Комісії Юрія Власенка. 
Проєкт постанови НКРЕКП передбачає значне підвищення тарифу на всіх точках входу та виходу газу в Україні. Зокрема, тариф на вхід у ГТС для внутрішніх точок пропонують збільшити в чотири з половиною рази. Джерело: УНІАН.

 

ПРО ЦІНУ КАРТОПЛІ


На ринку картоплі в Україні цього тижня активізувалася торговельно-закупівельна діяльність, і за умов збільшення попиту фермери підвищують відпускні ціни.
Про це йдеться в повідомленні проєкту EastFruit.
Зараз ціни на картоплю в діапазоні 22–30 грн/кг, що в середньому на 22% дорожче, ніж тижнем раніше.
Активізацію торгової активності оператори ринку пов’язують зі збільшенням зацікавленості оптових компаній і роздрібних мереж, які вже почали формувати запаси на період новорічних свят. Джерело: https://biz.censor.net


ПРОГНОЗ НАУКОВЦЯ


За прогнозами уряду, до 2040 року населення України може скоротитися до 25 млн осіб. Однак насправді це ще не найгірший сценарій, заявила в коментарі «РБК-Україна» провідна наукова працівниця Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Світлана Аксьонова.
«Я завжди кажу, що 25 млн – це доволі песимістичний, але не найпесимістичніший сценарій. Тобто потрібно бути готовими й до того, що в нас буде значно менше, ніж 25 млн», – сказала вона.
За словами С. Аксьонової, дуже багато залежатиме від того, як довго триватиме війна в Україні. 

 

АРЕШТ СКАСОВАНО


Апеляційна палата ВАКС скасувала арешт, накладений на банківський рахунок сина очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи Олександра. Про це повідомляє «Суспільне» із зали суду, інформує «Цензор.НЕТ».
Адвокат Олександра Крупи Іван Костюк заявив, що цей банківський рахунок був призначений для отримання зарплати. На нього надійшло приблизно 900 тис. грн у період від 2022 до 2024 року. «Окрім того, у нього (Олександра Крупи – ред.) є низка сонячних електростанцій, завдяки яким він отримує прибуток за “зеленим тарифом” у сумі близько 800 тис. грн»,– заявив І. Костюк. 
Нагадаємо, 5 жовтня у ДБР повідомили, що в керівниці МСЕК на Хмельниччині Тетяни Крупи, яка є депутаткою «Слуги народу» в Хмельницькій облраді, виявили під час обшуків 6 млн дол. готівкою. Джерело: https://censor.net. 

 

МІЛЬЙОНИ НА КВИТКАХ


Правоохоронці повідомили підозру посадовим особам Укрзалізниці, які заробляли мільйони на квитках міжнародного сполучення. З кожного рейсу керівник потяга мав занести «касу» – від 2 тис. грн з маршруту Україною та від 2 тис. до 5 тис. євро з найпопулярніших закордонних сполучень. Про це повідомляє «Цензор.НЕТ» із посиланням на пресцентр ДСР Нацполіції та на пресслужбу Офісу Генпрокурора.
Зазначають, що злочинну організацію створив голова однієї із профспілок, тобто «тіньовий» куратор за всіма процесами, що стосуються пасажирських перевезень залізницею. Він підібрав команду з-поміж керівництва та посадовців станції «Київ-Пасажирський».
До цієї схеми зловмисник залучив заступника начальника дільниці, інструкторів поїзних бригад і начальників поїздів міжнародного сполучення. 
Слідство встановило, що члени злочинної організації систематично продавали пасажирам місця у службових купе та купе відпочинку провідників, які продають у касі чи в додатку УЗ.
Продавали такі квитки за ціною від 300 до 500 євро, хоча офіційна вартість квитка на потяг Київ – Варшава сягає 3 тис. 700 грн. Кошти пасажири сплачували «на руки» начальникам поїздів або провідникам міжнародного напрямку. 
Крім того, до того, як Укрзалізниця ввела систему верифікації пасажирів через «Дія.Підпис», учасники схеми викуповували квитки, щоб надалі їх перепродати пасажирам безпосередньо напередодні відправлення.
За такими схемами продавали квитки на потяги Київ – Варшава, Київ – Хелм, Дніпро – Київ – Хелм – Київ – Дніпро, Київ – Перемишль, Київ – Кишинів, а також інші потяги міжнародного сполучення. 
 

МІЛЬЙОН ХАБАРЯ 


Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід голові Господарського суду Львівської області Василеві Артимовичу, якого викрили на вимаганні мільйона доларів хабаря у представника приватної компанії. Про це в соцмережі «Фейсбук» повідомила Спеціальна антикорупційна прокуратура, інформує «Цензор.НЕТ».
«13 грудня 2024 року слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід до судді господарського суду однієї з областей, якого спільно з колишнім головою цього суду викрили на вимаганні мільйона доларів США неправомірної вигоди у представника приватної компанії. Суд частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, яке погодив прокурор САП, та застосував до вказаного судді запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 20 млн грн застави», – йдеться в повідомленні. 

 

 

Читайте усі приховані історії з життя за 1 грн
Газета "Життя" онлайн
Ви вже є предплатником?

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter