Обожнюю старовинні рецепти, які ще готувала моя прабабуся
Життєві історії
Мирослава Крутій – яскравий приклад того, як захоплення кухнею може стати успішною справою. Розпочавши з публікації рецептів у соціальних мережах, Мирослава створила кулінарну спільноту, яка тепер налічує понад 600 тисяч підписників. Особливо Мирослава Крутій славиться неперевершеними пляцками. В ексклюзивному інтерв’ю вона відверто розповіла про свій шлях у світ кулінарного блогінгу, поділилася цінними порадами для початківців та розсекретила улюблені осінні страви.
– Розкажіть, будь ласка, як ви почали публікувати рецепти в соцмережах, як створили свою групу у фейсбуці.
– У фейсбуці моїй групі вже п’ять років. Починала я готувати ще в школі, перший мій пляцок був десь в 11-му класі. Після того почала збирати нові рецепти. Коли з’явився фейсбук, я створила свою сторінку. Коли пекла новий тортик, виставляла його в соцмережу, і мої колежанки почали просити рецепт. Щоб не давати кожному рецепт окремо, я створила групу «Рецепти для колежанок». Поступово виставляла рецепти, люди почали поширювати, і згодом до групи почали приєднуватися тисячі користувачів щодня, тоді я заохочувала людей додавати туди й свої рецепти.
– А як щодо інстаграму?
– Акаунт я створила три роки тому. Спершу це було для того, щоб спостерігати за сторінками рідних, зокрема донечки, і виставляти свої фото, фото природи. Потім я зрозуміла, що це чудове місце, де зберігатимуться лише мої рецепти. Я, до речі, ніколи не брала ні в кого рекламу для свого блогу, люди просто самі підписуються.
– Скільки часу ви проводите в кухні, враховуючи те, що робите фото і знімаєте відео для свого блогу?
– В мене є дні, коли є натхнення, тож я можу весь день готувати, створювати нові рецепти. Проте влітку я більше люблю поїхати на дачу і насолоджуватись природою. Я живу влітку, а коли вже холоднішає, починаю творити.
– Ваші рідні теж захоплювалися кулінарією?
– Так, я дивилася, як готують моя бабця, мама, потім сестра, і в мене з’явився такий спортивний азарт, що я почала випікати.
– Чи є у вас фірмові сімейні рецепти?
– Дуже люблю бабину кухню. От навіть сьогодні я готувала голубці з картоплі. Також моя бабця варила капусту з червоною квасолею, палюшки, пиріг з картоплею та гречкою. Обожнюю старовинні рецепти, які ще готувала моя прабабуся.
– А як щодо десертів? Які найулюбленіші у вашій родині?
– Я дуже люблю сирник. А мій чоловік та донька обожнюють пампушки з маком.
– Де ви берете натхнення для створення нових рецептів?
– Іноді я десь там піддивлюся щось цікаве, десь прочитаю. Щоб створити собі новий рецепт, я ходжу, він у мене є в голові, я бачу, наприклад, розріз нового тортика чи пирога, ходжу-ходжу, а тоді встаю і печу. Уві сні мені ніколи не приходять рецепти, проте якщо є якась подія, то можу щось вигадати.
– Чому ви не печете на замовлення?
– Я під примусом нічого не люблю й не хочу робити. Я можу подарувати торт чи почастувати пирогом. Усі знають, що в моїй морозильній камері завжди є пляцок. Але от щоб пекти на продаж, це вже зобов’язання перед кимось, а того я не хочу. Мені легше створити, записати й поділитися з людьми, отримати фотографії фотозвітів – ото щастя.
– Як ви спілкуєтеся з підписниками в соціальних мережах?
– Я намагаюся дуже доступно і дохідливо писати рецепти, але якщо раптом читачі чогось не розуміють, то вони пишуть у приватні повідомлення, коментарі і я відповідаю. Навіть якщо не вдається спекти паску, надсилають відео тіста.
– Чи любите експериментувати в кухні?
– Так, дуже люблю, але я можу експериментувати в межах розумного, бо шкода продуктів, адже все доволі дорого. Не хочеться, аби продукти псувалися.
– Які осінні страви ви особливо любите готувати?
– Я часто восени, коли є гарбуз, печу хліб з гарбузом, є торт з гарбузом. Напрочуд багато в мене випічки з яблуками, зі сливами.
– А які страви для вас найбільше асоціюються з Україною?
– Одразу мені згадуються вареники. Також коли я бачу коровай, прикрашений колосками пшениці, квіточками, то в мене виникають асоціації, пов’язані з нашою Україною. Я коровай навіть на весілля своєї донечки сама пекла, і він у мене з першого разу вийшов без жодної тріщинки.
– Які поради ви могли б дати кулінарам-початківцям?
– Робіть усе чітко за рецептом, і тоді вам усе вдасться. Також велику відіграє роль досвід. Робіть усе з любов’ю. Насолоджуйтеся цим процесом. І навіть як щось не вийде, нічого страшного. Мене приготування їжі рятує від поганого настрою, депресії.
– А що б ви порадили людям, які хотіли б почати вести свій блог, але мають страх?
– Не треба нічого боятися, і краще забути фразу: «А що скажуть люди?». Ми зараз живемо в такий непередбачуваний час, тому живіть для себе. Полюбіть себе. Полюбіть ту справу, якою ви захоплюєтеся, і не звертайте уваги на інших людей. Отримуєте від цього задоволення – робіть і не слухайте нікого.
– Наприкінці невелике бліцопитування. Продовжте, будь ласка, речення. Моя мама навчила мене…
– Смачно готувати та бути людиною.
– Мій ідеальний ранок…
– Коли я розрізаю новий пляцок чи торт і його вигляд та смак мені подобаються.
– Порада, як зробити будь-яку страву смачнішою, – ...
– Робити її з любов’ю.
– Обожнюю готувати…
– Тортики та пироги.
– Моя мрія…
– Мир, перемога, а також я мрію, щоб усі люди були добрими.
– Бажаю всім читачам…
– Миру, міцного здоров’я і довгих років життя.
Фото з архіву Мирослави Крутій
Історії з життя
Читайте усі приховані історії з життя за 1 грн
Газета "Життя" онлайнЯкщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter