Напишіть свій мейл, щоб створити акаунт

Використайте вісім малих або великих літер і додайте будь-який один символ

Передплатити

Стислий огляд подій тижня за 5 хвилин

Влада

Назар КОЛОДІЙ
26 листопада 21:15
30
Джерело: Газета "Життя. Історії"

Огляд новин тижня, що минув: 20.11 – 26.11

Стислий огляд подій тижня за 5 хвилин
Новини за тиждень, що минув

 


ВИПЛАТИ ПО 1000 ГРН 


Кабінет Міністрів затвердив умови програми «Зимова єПідтримка», яка передбачає виплату одноразової допомоги в розмірі 1000 грн, яку ініціював Президент Володимир Зеленський. Виплатять кожному 18-річному громадянинові на грудня 2025 року.
Оформити виплату можна буде через застосунок «Дія» або «Укрпошту», а витратити ці кошти – на оплату комунальних послуг, придбання ліків, книг, медичних чи освітніх послуг, транспорт, мобільний зв’язок та страхування, донат на ЗСУ.
Готівку з картки не можна буде зняти. «Зимову єПідтримку» зможуть отримати лише ті українці, які перебувають в Україні. Діятиме програма впродовж грудня 2024 – лютого 2025 року, а приймати заявки на отримання допомоги розпочнуть на початку грудня, витратити кошти можна буде до кінця 2025 року. Джерело: https://biz.censor.net.

 

МОБІЛІЗАЦІЯ І ТЦК


Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін вважає, що люди, які говорять про розформування ТЦК, абсолютно нічого не розуміють у тому, як побудовано систему в армії, як усе працює і як може працювати.
«Це пусті абсолютно слова, які за собою нічого не несуть. Таке говорять ті, хто, мабуть, хоче уваги до себе. Проблема ж не в існуванні ТЦК, не в самій абревіатурі. Проблемою є те, що там корупція. Проблема в тому, що інколи ми можемо спостерігати несправедливий підхід до мобілізаційного процесу. На це треба впливати», – сказав Максим Жорін інтерв’ю NV.
Військовий зазначив, що йому теж не подобається, як сьогодні в Україні відбувається мобілізація.


ЗАХИСТ КОРУПЦІОНЕРІВ


Конфіскацію майна корупціонерів, які пішли на угоду зі слідством, знищили законом про позбавлення колаборантів державних нагород. Про це пише у фейсбуці голова ЦПК Віталій Шабунін, інформує «Цензор.НЕТ».
Тож, як зазначає він, ця важлива частина реформи зі слідством проіснувала аж 20 днів. В. Шабунін також нагадує, що це було частиною вимог для отримання 4 млрд євро від ЄС.
«Проте гроші отримано, і вже після цього українська влада тупо кинула європейців. Нагадаю, законопроєкт про позбавлення колаборантів держнагород вніс Президент. Щоправда, я не думаю, що саме він автор кидка європейців. Але Зеленський несе політичну відповідальність за людей, які точно бачили цю проблему, проте спеціально залишили її в тексті. І не важливо, чи це голова профільного комітету Ради Іонушас, чи заступник Єрмака Татаров», – наголошує В. Шабунін.  

 

ОПИТУВАННЯ УКРАЇНЦІВ


42% громадян України проголосували б на президентських виборах за Валерія Залужного.
Як інформує «Цензор.НЕТ», про це свідчить дослідження Центру «Соціальний моніторинг».
Тож громадян запитали, за кого вони віддали б свій голос, якби вибори президента відбувалися найближчої неділі. 42% опитаних назвали ексголовнокомандувача ЗСУ, а нині посла у Великій Британії Валерія Залужного. За нинішнього Президента Володимира Зеленського проголосували б 22% опитаних. Очільника ГУР МО Кирила Буданова готові підтримати 18%, а п’ятого президента Петра Порошенка – 10%.
Дослідження проводили на замовлення American Political Services, LLC від 15 до 21 листопада 2014 року. Загалом було опитано 1200 респондентів. Стандартні відхилення за достовірних 99% співвідношенні змінних від 0,1:0,9 до 0,5:0,5 становлять 1,8–2,9%. Джерело: https://censor.net/ 


АМЕРИКАНСЬКА ПРЕСА


Українській армії бракує піхотинців і артилерії, щоб протидіяти російським військам, які готові зазнавати «приголомшливих втрат». Про це пише газета The New York Times, посилаючись на солдатів і командирів ЗСУ, інформує «Цензор.НЕТ». 
За їхніми словами, українські війська стикаються з нестачею бойової піхоти та досвідчених офіцерів, які могли б ефективно керувати новобранцями. Це послабило оборонні лінії України, дозволивши росії досягти найбільших успіхів за час війни. Військові заявили, що публічно говорять про проблеми, сподіваючись донести терміновість моменту до військового і цивільного керівництва, а також до громадськості.
Бригади, які б’ються вже тривалий час, просто виснажені. «Ми виснажені. Людям потрібно мобілізуватися і служити. Іншого шляху немає», – сказав капітан на імʼя Вʼячеслав, пише NYT. Джерело: https://censor.net. 


ЖІНКИ В АРМІЇ 


На сьогодні не може взагалі йтися про вимушену мобілізацію жінок в Україні, заявляє заступник командира третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін. Проте, за його словами, жінок, які добровільно готові йти служити в армію, дуже багато.
«Навіть працюючи із цим ресурсом, ми могли б сформувати жіночі підрозділи. Повністю, звичайно, це не перекриє потреб, але це інструмент, якому варто відвести увагу, він працює в комплексі», – наголосив військовий в інтерв’ю Video NV.
І додав, що жінки-добровольці не можуть знайти собі місце в армії через те, що вони бачать себе на конкретних посадах, але в деяких підрозділах вони зайняті. Зокрема, у третій окремій штурмовій бригаді (ОШБр) досі зберігається така ситуація, коли дівчат, які бажають туди потрапити, більше, ніж посад для них. Джерело: УНІАН.

 

ПРО ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ


На листопад 2024 року в Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, зареєстровано понад 55 тисяч. людей. Як інформує «Цензор.НЕТ», про це повідомив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти, Артур Добросердов в ефірі телебачення.
А. Добросердов нагадав, що уряд 1 листопада ухвалив зміни до постанов, які регулюють виплати сім’ям військовослужбовців. Відтепер підставою для одноразової грошової допомоги може стати рішення суду про оголошення особи померлою.
«Ми бачимо, що вже є такі рішення суду і що на основі цих рішень суду оформлюють такі виплати. Якщо говорити про дані нашого реєстру, то в нас наразі у розшуку перебуває понад 55 тис. осіб, зниклих безвісти, а ми маємо інформацію про 641 таке рішення, які винесли національні суди і які визнали особу померлою, дослідивши докази, які надавали громадяни», – зазначив уповноважений.  

 

ПРОРИВИ НА ФРОНТІ


Посол України у Британії, колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний вважає, що глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має закінчитися 2027 року.
Про це він сказав в інтерв’ю «Українській правді», інформує «Цензор.НЕТ».
«Сторона, яка наступає, втрачає змогу виконати оперативні завдання. Що це за завдання? Це просування на глибину 150–200 км, як закладено в радянських нормативах. Коли на полі бою почали масово з’являтися роботи, вони унеможливили будь-яке переміщення солдатів на полі бою. Неможливість боротися з роботами призвела до ступору. Ми не могли рухатися на росіян, росіяни, відповідно, не могли так само рухатися.
Ця тенденція зберігається й тепер, бо не бачимо змоги в росіян виконувати такі завдання, як наприклад, за тиждень продавити 150–200 км. Джерело: https://censor.net. 

 

БРАКОВАНІ МІНИ


Після розголосу про постачання неякісних мін на фронт Міноборони доручило забрати всі неякісні міни, які або не долітали до ворога, або не вибухали взагалі.
Про це у своїй статті на ZN.ua пише журналіст Юрій Ніколов, інформує «Цензор.НЕТ».
Йдеться про відкликання 100 тис. мін, яких вистачило б на пів року заощадливого витрачання. Тож, 120-міліметрова міна з’явиться у військових хіба що за місяць-другий, найімовірніше, імпортна.  
У Міноборони третій тиждень активно зайняті розслідуванням причин нештатного спрацювання 120-міліметрових мін.  

 

ДОЗВОЛИЛИ ВИЇХАТИ...


Вищий антикорупційний суд не продовжив терміну дії обов’язків, покладених на ексголову правління НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва, якого обвинувачують у заволодінні 229 млн грн премії. Про це повідомляє Центр протидії корупції із посиланням на відповідь Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Зазначають, що термін дії обов’язків, визначених А. Коболєву, спливав 12 листопада. Він мав повідомляти про зміну місця проживання, не спілкуватися зі свідками та здати паспорти для виїзду за кордон.
Прокурор САП звернувся до ВАКС із клопотання про продовження терміну дії обов’язків ще 1 листопада. Однак судові засідання 5 і 8 листопада, під час яких мали розглянути це клопотання, зняли з розгляду. «Натомість 1 листопада головуючий надав дозвіл А. Коболєву на виїзд за кордон з 4 по 25 листопада», – зазначили в ЦПК.
Нагадаємо, 19 січня детективи НАБУ повідомили про підозру колишньому голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрієві Коболєву. Слідство вважає, що він у травні 2018 року, всупереч вимогам законодавства, видав наказ про преміювання працівників компанії, на підставі якого йому виплатили майже 261 млн грн (еквівалент 10 млн дол.). Йдеться про премії за перемогу «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі. 
Джерело: https://biz.censor.net.

 

ПЕРЕВІРКА МІНІСТРА


Національне антикорупційне бюро перевіряє можливе незаконне збагачення міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля. Раніше журналісти з’ясували, що урядовець мешкає в Києві в житловому комплексі преміум-класу у квартирі вартістю 17,7 млн грн, яка належить його тещі-пенсіонерці. Про це йдеться у відповіді НАБУ на запит ГО «Антикорупційного штабу», яка є в розпорядженні «Слідства.Інфо».
Зазначають, що НАБУ розглянуло звернення організації щодо можливих ознак незаконного збагачення в діях міністра та почало перевіряти цю інформацію. Джерело: https://biz.censor.net.


ПРАВКИ ДЕПУТАТІВ


«Поправки, які подали нардепи «Слуги народу», фактично не відміняють ‟правки Лозовогоˮ».
Про це пише у фейсбуці голова ЦПК Віталій Шабунін, інформує «Цензор.НЕТ».
«‟Слугиˮ В. Зеленського пробують кинути МВФ (і українців) заради збереження ‟правок Лозовогоˮ (якими зручно рятувати корупціонерів від в’язниці).
Меморандум з МВФ передбачає скасування ‟правок Лозовогоˮ до кінця 2024 р. Проте відповідний законопроєкт влада за весь цей час так і не внесла.
Влада навмисно петляла аж до кінця 2024 року – залишилося тільки два сесійні тижні Ради. Це створило цейтнот, у якому дуже зручно намахати і МВФ, і українців.
Власне це ‟слугиˮ і спробували зробити.
Замість того, щоб завчасно внести нормальний текст, ‟слугиˮ подають пакет поправок до ‟лівогоˮ проєкту – ‟...щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стануˮ №11265.
Як ви вже здогадалися, все це робилося НЕ для того, щоб нормально виконати домовленість з МВФ. Пропозиції, які внесли ‟слугиˮ НЕ скасовують ‟правок Лозовогоˮ повністю, чим залишають можливість відмазувати корупціонерів від тюрми». Написав Віталій Шабунін у Фейсбуці. Джерело: https://censor.net/ 

 

КАСТА НЕДОТОРКАННИХ


Проти суддів чи прокурорів, які переслідували учасників Революції гідності, немає жодного обвинувального вироку. Про це в інтерв’ю LB.ua заявив керівник департаменту Офісу Генерального прокурора у справах Майдану Олексій Донський, інформує «Цензор.НЕТ».
За його словами, понад 30 обвинувачуваних у злочинах проти протестувальників далі працюють у системі. О. Донський пояснив, що відсторонити можна лише з тієї посади, яка сприяла вчиненню злочину. Якщо посадовець після вчинення злочину перейшов на іншу роботу, то відсторонити його не можна. 

 

УКРАЇНЦІ В ПОЛЬЩІ


На кінець жовтня кількість українців, які легально працюють та перебувають на страховому обліку в Польщі, зросла до 779 тис. 300 осіб. Як пише Bankier.pl, про це свідчать дані Управління соціального страхування Польщі (ZUS), зазначає liga.net.
На початок року в Польщі легально працювало 755 тис. українців, на кінець березня – 762,2 тис., на кінець червня – 771 тис.
З усіх українців, які працюють у Польщі, – 406 тис. 500 чоловіків та 372 тис. 700 жінок. Більшість працевлаштованих людей з українським паспортом – у віці 30–44 років. Джерело: https://biz.censor.net.


ДОХОДИ ПЕНСІОНЕРІВ


В Україні проживає понад 10 млн пенсіонерів. Згідно з даними Пенсійного фонду України, найбільший середній розмір пенсійних виплат зафіксовано в Києві.
У ПФУ поділилися, що на 1 жовтня 2024 року середня пенсія в Україні становить 5 тис. 852 гривні. Проте найбільший відсоток пенсіонерів у нашій країні отримує менш ніж 3 тис. грн.
Розміри пенсійних виплат:
Менш ніж 3 тис. гривень – 25,79%;
від 3 тис. 1 грн до 4 тис. грн – 17,35%;
від 4 тис 1 грн до 5 тис. грн – 18,59%;
від 5 тис. 1 грн до 10 тис. грн – 25,57%;
понад 10 тис. грн – 12,70%.
Найбільший середній розмір пенсійних виплат зафіксовано в Києві. Там пенсіонери в середньому отримують 7 тис. 971 грн, згідно з даними ПФУ.
Рівненська область на другому місці за середнім розміром пенсійних виплат (7 тис. 277 грн). Трійку лідерів замикає Донецька область (7 тис. 159 грн).
У Луганській області пенсіонери в середньому отримують 6 тис. 716 грн. У Дніпропетровській середній розмір пенсійних виплат становить 6 тис. 435 грн, а в Київській – 6 тис. 84 грн. Джерело: УНІАН.

 

ЗАОХОЧЕННЯ В ІРЛАНДІЇ


Якщо ви зможете заявити про спадковий зв’язок з Ірландією, то отримаєте чималу суму, виконавши певні умови.
«Це безпрограшний варіант: ви отримуєте змогу почати життя з чистого аркуша й руку допомоги, а місцева економіка отримує такий потрібний поштовх», – зазначає Вейн Міллс із компанії Seven Seas World Wide, що спеціалізується на рішеннях для міжнародних переїздів.
І хоча важко уявити, щоб у жвавій Ірландії у XXI столітті бракувало людей, ця гарна і неймовірно популярна країна – не єдиний бажаний напрямок із непривабливим для людей куточком, що роздає гроші охочим переїхати, пише New York Post.
За словами експерта, ця країна пропонує до 87 тис. дол. у вигляді грошових грантів тим, хто готовий відремонтувати вільний будинок на одному з кількох мальовничих прибережних островів і переїхати в нього, оскільки там проживає мінімальна кількість людей.
Однак вам доведеться прожити в будинку не менш аніж десять років.
«Ця програма призначена для всіх, але особливо вона орієнтована на тих, хто працює віддалено», – пояснює Вейн Міллс. До того ж, окрім грошей, ірландський уряд, за його словами, обіцяє поліпшити транспортне сполучення, інтернет і медичне обслуговування в межах загального плану з інвестування в майбутнє островів. Джерело: УНІАН.

 

Читайте усі приховані історії з життя за 1 грн
Газета "Життя" онлайн
Ви вже є предплатником?

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

ЧИТАЙТЕ
Стислий огляд новин тижня: 18.09.24.09
24 вересня 22:42 77
ПОВЕРНИ МОЇ ГРОШІ!
ЖИТТЄВІ ІСТОРІЇ. ГАЗЕТА «ЖИТТЯ»
ПОВЕРНИ МОЇ ГРОШІ!
24 вересня 18:51 150
ТРИДЦЯТЬ ШІСТЬ…
ГАЗЕТА «ЖИТТЄВІ ІСТОРІЇ»
ТРИДЦЯТЬ ШІСТЬ…
08 вересня 11:53 77