Про сімейні традиції і любов до приготування страв
Життєві історії
Його проникливий голос підкорив серця мільйонів, а треки «Тільки ти» та «Наречена» стали хітами сьогодення. Андрій Кравченко в ексклюзивному інтерв’ю відверто розповів про свою музичну кар’єру, про те, як під час виснажливих концертів підтримує тіло в тонусі, та поділився сімейними різдвяними і новорічними традиціями.
– Андрію, коли ви вперше зрозуміли, що хочете присвятити своє життя музиці?
– Коли мені виповнився тільки рік, я вже тоді почав співати, хоч і слів не вимовляв як слід. Мій дід, щойно почув це, одразу ж назвав мене «артист». Це, мабуть, і був мій початок. Я іноді навіть думаю, що пам’ятаю цей момент, хоча малоймовірно, бо був дуже малим. Але думка, що дід у мені одразу ж розгледів мене, завжди гріє мою душу.
– Що для вас означає успіх у музиці? Чи можете себе назвати успішним українським артистом?
– Для мене успіх у музиці – це коли люди сприймають твою творчість, коли їм відгукуються твої пісні. Тут усе вирішує тільки слухач. Якщо до тебе йдуть на концерти, люблять твої пісні, пишуть тобі теплі слова вдячності, це найбільше свідчення того, що артист рухається у правильному напрямку.
– Розкажіть, будь ласка, як і де ви знаходите натхнення для своїх пісень?
– Я черпаю натхнення звідусіль. Особливо в цьому питанні добре працює природа. Обожнюю, зокрема, чернігівські ліси з величними деревами. Люди, авжеж, надихають: і радощі їхні відгукуються в мені, і біль. Можна сказати, що найбільший мотиватор для мене – це саме життя.
– Не можу не зауважити, що ви в чудовій фізичній формі. Розкажіть, дотримуєтесь спеціальної дієти?
– Майже не вживаю вуглеводів та солодкого й обов’язково щодня роблю відтискання від підлоги та качаю прес. Додаю піші прогулянки, хоч часу тепер не так багато. Пів години пішки раз на декілька днів – мій мінімум для підтримання нормального тонусу.
– А як підтримуєте форму під час святкових застіль?
– Свята – це завжди привід потішити себе чимось смачненьким, якщо чесно, то я відриваюся в такі дні. Але в повсякденному житті стараюся харчуватися легко, без надмірностей.
– Чи любите готувати самі? Яка ваша коронна страва?
– Дуже люблю готувати сам. Особлива моя пристрасть – страви на мангалі: м’ясо, овочі-гриль, рибка тощо. Ну і люблю готувати плов. Та коронна моя страва все ж – шашлики. Неодмінно сам мариную м’ясо і смажу.
– А що зазвичай їсте перед концертом, а чого уникаєте?
– Перед концертом зазвичай нічого не їм. Години за три-чотири до виступу бажано нічого не вживати. Але під час гастролей не завжди вдається дотримуватися цього правила, тоді перекушую чимось легким, як-от йогуртом чи рибою. Каву теж не бажано, але іноді грішу.
– Ви родом із Чернігова. Розкажіть, чи є страва, що нагадує вам про дім та дитинство.
– Так, є особлива страва – печеня. Це тушкована картопля зі свинячим хребтом, цибулею, капустою, морквою. Її готують довго-довго в печі або в духовці, аж поки м’ясо та кісточки не розварюються. Виходить неймовірно смачно, і така смакота завжди нагадує про рідний дім.
– А які різдвяні традиції маєте у своїй родині? А новорічні?
– У моїй родині є одна важлива різдвяна традиція: як годиться, всі збираються за столом на святвечір. На ньому обов’язково пісні страви, тобто без жодного м’яса. Ну і незмінний інгредієнт – багато спілкування та щиросердних розмов. А Новий рік не обходиться без класичних і знайомих страв іще з дитинства: салатів «Олів’є» та «Під шубою». Авжеж, у цих салатах доволі велика кількість майонезу і, як наслідок, багато радості від такої смакоти.
– Які виклики, на вашу думку, стоять перед сучасними українськими музикантами?
– Завдання українських артистів зараз – втримати українську культуру. Бачите, як на неї зазіхають і намагаються її знищити, бо в культурі схована сила наша, наша мудрість та й узагалі душа. Я б сказав так, що тепер почався новий етап української культури. Ми вистоїмо у війні, і буде наступний яскравий виток. Точно відійдемо від своєрідних музичних експериментів. Наше завдання – вигадувати щось нове і сучасне, опираючись на основи, які закладали і зберігали наші предки століттями.
– Також було б цікаво почути, які у вас творчі плани на найближчий рік.
– Планувати щось глобально в сьогоднішніх реаліях складно. Буду й надалі писати якісну та душевну музику, яка має відгук у серцях українців. І, звісно, продовжу підтримувати захисників України, організовуючи благодійні проєкти та концерти, купуючи потрібне для наших воїнів на полі бою. Моя команда вже передала військовим 12 автівок. Зупинятися на цьому я не планую.
– Наприкінці невелике бліцопитування. Продовжте, будь ласка, речення. Пісня, яку я вважаю хітом цього року, – …
– «Час рікою пливе».
– Найкращий десерт для мене – це…
– «Наполеон».
– Між Різдвом і Новим роком виберу…
– Різдво.
– Вдома ялинку прикрашаю...
– Всякими іграшками, ангелочками, свічечками тощо.
– Улюблена пісня всіх часів для мене – це…
– Українські народні та Nothing Else Matters від Metallica.
– Найбільше на мою творчість вплинуло...
– Дитинство.
– Перед виходом на сцену я зазвичай…
– Думаю, що буде неймовірно тепла зустріч і гарний концерт.
– Якби я мав необмежені можливості, то…
– Врятував би світ від бід і болю.
– Бажаю всім читачам…
– Вірити в себе, ніколи не покладати рук, мати завжди гарний настрій, наснагу до життя і міцне-міцне здоров’я. І найважливіше – не падати духом, бо на нас тримається Україна.
Фото з архіву Андрія Кравченка
Історії з життя
Читайте усі приховані історії з життя за 1 грн
Газета "Життя" онлайнЯкщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter