Свято сьогодні
1886 р сотні тисяч робітників у США вийшли на загальний страйк з вимогою восьмигодинного робочого дня. 1888 року Американська федерація праці оголосила 1 травня Днем загальнонаціональної боротьби за права робітників.
Церковні свята
Пророка Єремії. У 15-річному віці юнак дізнався про те, що за пророцтвом йому судилося служити Господу. Відтоді Єремія пророкував 23 роки.
Іменини: Ніна, Тамара
1848 р. у Львові створено першу українську політичну організацію – Головну Руську Раду.
Церковні свята
Великий четвер
Святого Атанасія Великого, архієпископа Олександрійського – головного противника аріанства, захисника віри. Він відстоював догмати про природу Святої Трійці та божественності Ісуса.
Іменини: Борис, Гліб, Зоя
1991 р. в столиці Намібії представники незалежної преси країн Африки затвердили «Віндхукську декларацію», яка містила заклик до урядів держав світу забезпечувати свободу преси.
Церковні свята
Велика п’ятниця (Плащаниця)
Преподобного Теодосія Печерського. Теодосій Печерський – християнський святий, один з основоположників чернецтва на Русі.
Мучеників Тимотея і Маври
Іменини: Микола, Павло, Петро
1863 р. почалося будівництво Одеської залізниці.
1979 р. Маргарет Тетчер стала прем'єр-міністром Великої Британії, першою жінкою на цій посаді.
Церковні свята
Велика субота
Мучениці Пелагії, яка прийняла хрещення й постановила присвятити життя Господу. Правитель наказав дівчині поклонитися язичницьким ідолам, але вона не зреклася віри.
Іменини: Кирило, Тетяна, Марія
1581р. в Острозі на Волині друкар Іван Федоров видав перший руський календар поета Андрія Римші.
Церковні свята
ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВЕ
Мучениці Ірини. Мучениця Ірина своєю проповіддю та дивами навернула до віри Христової тисячі язичників.
Преподобного Никифора, ігумена Мідійського
Іменини: Ірина, Яків
1953 р. Джон Хейшам Гібон у Філадельфії вперше виконав успішну операцію на відкритому серці з використанням апарата штучного кровообігу, який він винайшов.
Церковні свята
Світлий понеділок
Праведного і многостраждального Йова – із племені Авраама і жив в одному з аравійських країв. Був непорочною та праведною людиною.
Іменини: Денис, Іван, Василь
1838 р. Тарасові Шевченку видали звільнення від кріпацтва.
Церковні свята
Світлий вівторок
Мученика Акакія, що жив у III столітті. Тоді сповідували язичництво і приносили жертви ідолам. Акакій же відмовився робити це, сказавши, що вірує в Ісуса Христа.
Іменини: Михайло, Степан, Йосип
2023 р. Верховна Рада України встановила День пам'яті та перемоги над нацизмом замість Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня, яке припадало на один день із радянським Днем Перемоги.
Церковні свята
Апостола та євангеліста Івана Богослова
Преподобного Арсенія Великого. Преподобний Арсеній прийняв чернечий постриг, провів у чернечих подвигах 55 років і помер у віці 95 років.
Іменини: Арсеній, Іван
Церковні свята
Пророка Ісаї
Мученика Христофора
Перенесення мощей Миколая Чудотворця з Миру до міста Барі. Свято у пам'ять перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських (сучасна Туреччина) в Барі на італійському півострові, щоб урятувати їх від турків, які переслідували християн та руйнували їхні храми.
Іменини: Микола, Василь
1503 р. Христофор Колумб відкрив Кайманові Острови.
Церковні свята
Апостола Симона Зилота. Згідно з історичними відомостями, Симон був зведеним братом Спасителя. Став не тільки Його учнем, а й одним із дванадцяти апостолів.
Іменини: Таїсія, Кирило
330 р. освячення Константинополя як нової столиці Риму.
Церковні свята
Рівноапостольних Кирила і Методія, учителів слов’ян – творців слов’янської абетки, перших перекладачів богослужбових книг слов’янською мовою.
Іменини: Кирило, Костянтин, Ростислав
Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми, Всесвітній день медичних сестер
Щорічно до цього дня Рада медсестер готує інформаційні матеріали, оголошує тематику і гасло майбутнього святкування.
Церковні свята
Святителя Єпіфанія, єпископа Кіпру, і Германа, патріарха Єрусалима. Єпіфаній мужньо ставав на захист святої віри і засуджував єресь, яка розбивала єдність Христової Церкви.
Іменини: Герман, Петро
1927 р. створено Київське спортивне товариство «Динамо».
Церковні свята
Мучениці Глікерії, яка зреклася всього мирського і прийняла мученицький вінець від Христа.
Іменини: Ірина, Сергій, Василь, Георгій
Церковні свята
Мученика Ісидора, який сповідував християнство, тому відмовився приносити жертви язичницьким богам. За це його піддали страшним мукам.
Іменини: Микита, Максим, Макар
Яке сьогодні свято, 15 травня
15 травня відзначають Міжнародний день клімату, Міжнародний день сім'ї, Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті, Всесвітній день віскі, День солом'яного бриля, Всесвітній день скрипки. Також сьогодні відзначають Всесвітній тиждень обізнаності про сіль, День поширення інформації про судинні родимки і Всесвітній день скандинавської ходьби.
Церковні свята, 15 травня
15 травня Православна Церква вшановує пам'ять синів князя Володимира – братів-великомучеників князів Бориса і Гліба. У народі цей день відомий, як Борис і Гліб Сіятелі. Це день примирення із тими людьми, з якими ви зіпсували стосунки. Це час прощення. Також вважається, що це сприятливий день для підвищення на роботі й запрошення на побачення.
У церковному календарі 15 травня відзначається, як день перенесення мощів князів Бориса та Гліба. Брати були молодшими синами київського великого князя Володимира Святославича, який також відомий як рівноапостольний князь Володимир.
Борис і Гліб народилися незадовго перед Хрещенням Русі. Вони отримали хорошу освіту, читали релігійні книги, мали намір присвятити своє життя служінню Богові. У 1015 році їх старший брат Святополк, який боявся конкуренції за владу, підступно вбив їх. Брати знали про його наміри, проте не ховалися і смиренно прийняли свою смерть від рук убивці.
Бориса вбили на березі річки Альти. Невдовзі після цього загинув і Гліб у гирлі річки Смядини, поруч зі Смоленськом.
Борис та Гліб стали першими святими на Русі, канонізованими як мученики-страстотерпці, через мученицьку смерть від одновірця. Обрана сьогоднішня дата для вшанування їх пам'яті не випадкова - саме в цей день їхні мощі були перенесені до храму у Вишгороді.
Іменини
15 травня відзначають іменини: Афанасій, Борис, Гліб, Давид, Зоя, Михайло і Роман.
Що не варто робити 15 травня
У цей день кажуть, що не варто залишати свій гаманець порожнім, не варто розповідати комусь про свої сни, оскільки вони, за повір'ям, не збудуться. Також кажуть, що не можна перераховувати гроші після заходу сонця, бо в цей спосіб можна накликати біду. І найважливіше - не варто відмовляти бідним, бо відмова може повернутися до вас негативною звісткою.
Яке сьогодні свято, 16 травня
Міжнародний день мирного співіснування, День вишиванки
Церковні свята, 16 травня
16 травня, в православному календарі відзначається день пам'яті мучеників Тимофія і Маври, а також свято Києво-Печерської ікони Успіння Пресвятої Богородиці. Головною традицією цього дня є висаджування розсади та виконання інших сільськогосподарських робіт. Люди вважали, що в цей день кропива набувала цілющу силу, і з неї готували різноманітні настої.
Мученики Тимофій і Мавра були подружжям у III столітті. Вони стали християнськими свідками віри під час правління імператора Діоклетіана. Тимофій народився в селі Перапея в родині священика Піколпоса. Він служив у церковному клірі і писав Священні книги.
Про Тимофієві християнські книги повідомили імператора, тому його затримали і привели перед правителя міста Аріана. Він зазнав багатьох мук, але мужньо їх переніс. Тимофій подякував Богу за випробування, що на нього наслали. Його поклали головою донизу, вставивши дерев'яну палицю у рот, і прив'язали камінь до шиї. Великими були страждання Тимофія, але він витерпів усе.
Пізніше з'ясувалося, що у Тимофія є молода дружина Мавра, з якою він одружився за 20 днів до катувань. Аріан велів привести Мавру, сподіваючись, що вона змусить Тимофія відмовитися від віри. Але Мавра визнала себе християнкою та перенесла всі муки, включаючи казан із киплячою водою. Проте вона залишилася неушкодженою.
Іменини
Андрій, Симон, Тимофій, Мавра, Уляна, Юлія, Юліан
Що не варто робити 16 травня
Сьогодні, кажуть, що варто відмовлятися від гучних гулянь і утримуватися від сварок з рідними та друзями. Якщо хтось звернувся до вас із проханням про допомогу – краще не відмовляти.
У народі існують різні прикмети на 16 травня:
Квіти на черемсі пророкують тепле і спекотне літо.
Якщо на дубі вже розпустилося листя, а на ясені ще ні, може бути посушливе літо.
Гуси і качки махають крилами — це може означати наближення бурі.
Відсутність роси на світанку може попереджати про дощі.
Пісня солов'їв свідчить про швидке розквітання усього живого.
16 травня, у народі свято Маври Розсадниці. Саме з цього дня починали висаджувати розсаду на грядки та засівати городи. Свіжі насадження обов'язково поливали освяченою водою, оскільки вважалося, що таким чином молоді паростки можна захистити від гусениць чи попелиці.
Яке сьогодні свято, 17 травня
День народження Інтернету, Всесвітній день інформаційної спільноти, Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією, День пульмонолога
Церковні свята, 17 травня
17 травня у православному календарі вшановується пам'ять мучениці Пелагії Тарсійської.
Вона народилася у III столітті в Малій Азії, у родині знатних язичників. Пелагія була надзвичайно красивою та освіченою дівчиною. Імператор Діоклетіан вирішив видати її заміж за свого спадкоємця, але вона відмовилася, прийнявши хрещення і не бажаючи вступати у шлюб з прийомним сином імператора.
Після хрещення Пелагія мріяла привести до істинної віри свою матір, але остання відмовилася. Замість цього, мати силоміць привела дочку до спадкоємця імператора. Однак, знаючи, що Пелагію піддадуть тортурам через її віру, чоловік наклав на себе руки.
Мати Пелагії розгнівалася на дочку за те, що вона, на її думку, довела такого заможного чоловіка до самогубства. Тому вона силоміць відвела дівчину на суд.
Побачивши Пелагію, Діоклетіан прагнув зробити її своєю дружиною, але вона відмовилася через свою віру. Пелагія хотіла стати нареченою Христа. За свою відмову Пелагія заплатила життям. Імператор вирішив спалити її на вогні.
Мучениця Пелагія стала символом відданості своїй вірі, готовності пожертвувати життям за свої переконання. Її пам'ять вшановується в цей день, а її приклад є джерелом натхнення для багатьох християн.
Іменини, 17 травня
Іван, Кирило, Марія, Микита, Никифор, Микола, Миколай, Пелагея
Що не варто робити 17 травня
У цей день важливо уникати розпускання пліток про інших людей. Також потрібно бути особливо обережним, оскільки підвищений ризик отримання травми або опіку. Не слід порушувати правила техніки безпеки.
Не рекомендується стригти нігті цього дня. Також краще утриматися від хрещення хлопчиків, оскільки існує вірування, що це може призвести до безпліддя.
Не слід убивати птахів, обривати гілки дерев та руйнувати кущі.
Важливо уникати сварок з рідними і утриматися від лихослів'я. Також краще утриматися від споживання алкогольних напоїв.
Народні прикмети і традиції на 17 травня
Якщо на калині вже з'явилися квіти, то можна сіяти у відкритий ґрунт огірки, гарбузи, боби, кукурудзу.
Якщо багато хрущів, це може свідчити про наближення посушливої погоди найближчими днями.
Почути, як кує зозуля, може означати настання гарної та сонячної погоди.
Якщо сьогодні сильно дощить, це може бути попередженням про хороший урожай.
Цього дня більшість музеїв у світі працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали.
Церковні свята
Мучеників Теодота, Петра, Діонісія, Андрія й інших
Іменини: Андрій, Петро, Богдан, Христина
Церковні свята
Священномученика Патрикія, єпископа Пруського
Іменини: Матвій, Сергій
2005 р. дебют незалежної України на Каннському кінофестивалі – світова прем'єра фільму Ігоря Стрембіцького «Подорожні», яка отримала «Золоту пальмову гілку».
Церковні свята
Мученика Талалея
Іменини: Олексій, Володимир, Микита
1831 р. у Харкові побачив світ перший в Україні альманах – «Український альманах».
Церковні свята
Рівноапостольних Костянтина й Олени. Олена побудувала храми в місцях життя Ісуса та Діви Марії і заклала церкву Гробу Господнього на місці печери, де було поховано Ісуса.
Іменини: Олена, Ярослав, Костянтин
1861 р. Тараса Шевченка перепоховали на Чернечій горі в Каневі.
Церковні свята
Мученика Василіска. В ув’язненні йому з’явився Бог і розповів про свою підтримку в майбутніх випробуваннях.
Іменини: Данило, Захар, Софія
1919 р. з'явилася перша в Україні державна кіностудія – Одеська.
Церковні свята
Святителя Михаїла, єпископа
Преподобної Єфросинії Полоцької
Іменини: Михайло, Адріан, Борис, Василь, Петро, Роман
День слов’янської писемності й культури, Європейський день парків
1844 р. з Вашингтона до Балтимора Семюел Морзе відправив перше телеграфне повідомлення.
Церковні свята
Преподобного Симеона Дивногорця. У шість років отрок Симеон пішов у пустелю, його охороняв і плекав світлоносний ангел і привів у відокремлений монастир. За суворі подвиги святий Симеон отримав від Бога благодатний дар зцілювати.
Микити Переяславського
Іменини: Микита, Степан
Церковні свята
Третє віднайдення голови святого Івана Хрестителя. Частину святої голови Господнього Предтечі зберігають на Афоні.
Іменини: Іван, Федір
26 травня 2024 року. Яке сьогодні свято?
День міста Києва
26 травня: День апостолів Карпа й Алфея, народні прикмети та іменини
• 26 травня православні віряни вшановують пам'ять апостолів від 70-х Карпа й Алфея.
• Цей день багатий на народні прикмети, пов'язані з погодою та майбутнім врожаєм.
Іменинники:
26 травня відзначають іменини Олександр, Георгій, Іван, Карпо, Макар, Маркіян, Олена.
Всесвітній день лінді-хопу: свято танцю, свободи та самовираження
• 26 травня відзначають Всесвітній день лінді-хопу - динамічного та веселого танцю, що зародився в афроамериканських громадах США.
• Цей день є чудовою можливістю познайомитися з лінді-хопом, його історією та культурою, а також спробувати себе в цьому запальному танці.
Всесвітній день рудих: підтримка та визнання унікальності
• 26 травня рудоволосі люди з усього світу святкують своє унікальне й неповторне свято.
• Цей день покликаний привернути увагу до дискримінації, з якою стикаються люди з рудим волоссям, та підкреслити їхню красу та особливість.
День хіміка в Україні
Щороку в останню неділю травня в Україні відзначають День хіміка.
• Це свято є даниною поваги та вдячності працівникам хімічної та нафтохімічної промисловості, які роблять значний внесок у розвиток економіки країни.
Додатково:
• 26 травня також відомий як День Дракули, адже саме цього дня 1897 року був опублікований роман Брема Стокера "Дракула".
• 26 травня не рекомендується прибирати в будинку після заходу сонця, сваритися та лихословити, а також вирушати у далекі подорожі.
Цікаві факти:
• Апостол Карп був супутником апостола Павла і доставляв його послання.
• Талісманом людини, народженої 26 травня, є лазурит - камінь, який символізує удачу та успіх.
• Рудоволосі люди становлять лише 2-3% населення планети.
Календар 2024. Свята сьогодні. Україна
27 травня в Україні відзначають кілька важливих свят, які мають релігійне, історичне та культурне значення. Ось деякі з них:
День науки України. Це офіційне державне свято, яке відзначається щороку в останню неділю травня.
День екстреної медичної допомоги (відзначаємо з 2007 року). Це професійне свято, яке відзначають усі працівники екстреної медичної допомоги України.
День місцевого самоврядування (відзначаємо з 1999 року). Це свято відзначається в Україні щорічно 27 травня
День маркетингу (відзначаємо з 2003 року). Це професійне свято, яке відзначають усі працівники сфери маркетингу в Україні.
День целофанової стрічки (неофіційне свято). Це свято також не має офіційного статусу, але його відзначають деякі люди 27 травня, щоб віддати данину поваги цьому корисному й універсальному винаходу. Проте екологи виступають категорично проти його використання.
Яке сьогодні церковне свято?
День пам'яті преподобної Єфросинії Полоцької, ікони Божої Матері "Феодорівська". Ця ікона вважається чудотворною й шанується віруючими за її здатність зцілювати хворих та допомагати людям у складних життєвих ситуаціях
Цей день шанує пам'ять святої Єфросинії Полоцької, яка жила в XIII столітті. Вона була відомою іконописицею, поетесою та освітньою діячкою. Її вважають засновницею Спасо-Єфросинівського монастиря в Полоцьку, де зберігається багато її робіт.
День Святого Августина Кентерберійського (католицьке свято)
Це свято відзначається католиками 27 травня на честь пам'яті Августина Кентерберійського, який був першим архієпископом Кентерберійським і одним з найважливіших діячів раннього англійського християнства.
Іменини сьогодні
27 травня: Афанасій, Іван, Максим, Степан, Юрій.
Календар 2024. Свята сьогодні. Україна
28 травня в Україні відзначається кілька знаменних дат, які поєднують в собі релігійні, історичні та культурні традиції.
Всеукраїнський день краєзнавства (відзначаємо з 2017 року).
Це свято присвячене людям, які досліджують та популяризують історію, культуру, природу й інші особливості різних регіонів України. 28 травня організовуються різноманітні краєзнавчі заходи: конференції, виставки, екскурсії, лекції тощо.
Міжнародний день дій з охорони жіночого здоров'я (відзначаємо з 1987 року)
Цей день має на меті підвищити обізнаність про важливість збереження та покращення жіночого здоров'я. В рамках цього дня проводяться різні інформаційні кампанії, заходи з безкоштовного обстеження та консультування жінок, а також акції, спрямовані на боротьбу з гендерною нерівністю та дискримінацією.
День менструальної гігієни (відзначаємо з 2014 року)
Цей день покликаний привернути увагу до проблеми менструальної бідності, коли жінки та дівчата не мають доступу до базових засобів гігієни під час менструації.
Яке сьогодні церковне свято?
28 травня відзначають такі свята:
Преподобного Микити Сповідника, єпископа Халкідонського:
Преподобний Микита Сповідник (800-824) був ігуменом монастиря в Медикіоні, поблизу Константинополя. Він відомий своїми твердими переконаннями та активною боротьбою з іконоборством. За свою віру Микита був засланий імператором Левом V Вірменом, але після його смерті повернувся до монастиря.
Священномученика Євтихія, єпископа Мелітинського:
Священномученик Євтихій (III ст.) був єпископом міста Мелітина в Малій Вірменії. За часів правління імператора Діоклетіана він був підданий жорстоким тортурам за свою віру, але не зречеться її і помер мученицькою смертю.
Преполовіння П'ятидесятниці:
Це свято відзначається за 35 днів до Свята П'ятидесятниці. В цей день віруючі згадують сходження Святого Духа на апостолів і моляться про дарування їм благодаті Святого Духа.
Іменини сьогодні
Олександр, Олена, Іван, Максим, Степан, Юрій, Микола, Василь, Петро.
Народні прикмети:
Якщо на 28 травня буде дощ, то літо буде дощовим.
Якщо на 28 травня буде вітер, то літо буде вітряним.
Якщо на 28 травня буде сонце, то літо буде спекотним.
КАЛЕНДАР 2024. СВЯТА СЬОГОДНІ. УКРАЇНА
День травня: Це неофіційне свято, яке відзначається в багатьох країнах світу. Люди збираються на пікніки, танцюють і веселяться.
День пам'яті жертв депортації кримських татар: 29 травня 1944 року радянський режим депортував з Криму понад 200 000 кримських татар. Цей день пам'яті слугує для того, щоб згадати про цю трагічну подію та вшанувати пам'ять жертв сталінських репресій.
Яке сьогодні церковне свято?
ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ - це одне з найважливіших свят у християнському календарі. Воно відзначається на 40-й день після Великодня і знаменує собою урочисте вознесіння Ісуса Христа на небо після його воскресіння.
Суть свята:
Підтвердження божественності Ісуса: Вознесіння підтверджує, що Ісус не просто людина, а Син Божий, який має божественну природу.
Завершення земного служіння Христа: Цей день знаменує собою завершення земного служіння Ісуса і його повернення до Отця.
Обіцянка Другого пришестя: Вознесіння дає надію віруючим на те, що Ісус повернеться на землю знову, щоб судити живих і мертвих.
Символ спасіння: Вознесіння Христа символізує спасіння людства від гріха та дарує віруючим надію на вічне життя.
Традиції та звичаї:
Богослужіння: У день Вознесіння в церквах відбуваються урочисті богослужіння, де читаються спеціальні молитви та співаються гімни.
Хресний хід: У деяких місцевостях після богослужіння віруючі здійснюють хресний хід з іконами Ісуса Христа.
Освячення їжі: Після служби віруючі освячують їжу, яку потім їдять разом за святковим столом.
Народні прикмети: З Вознесінням пов'язано багато народних прикмет, наприклад, вважається, що з цього дня можна купатися у водоймах, а також садити городину.
Вознесіння Господнє - це не просто релігійне свято, воно має глибокий духовний зміст. Це день, коли ми можемо згадати про те, що Ісус Христос переміг смерть і дарував нам вічне життя.
День пам'яті святого Максима сповідника: Максим жив у VI столітті і був відомий своїми богословськими працями та проповідями. Він був засуджений імператором Юстиніаном I за відстоювання ортодоксального вчення про природу Христа.
День пам'яті преподобного Феодора Студита: Феодор Студит жив у IX столітті і був засновником Студійського монастиря в Константинополі. Він був відомий своїм суворим аскетизмом та опором іконоборству.
Іменини сьогодні
Чоловічі: Олександр, Андрій, Богдан, Іван, Костянтин, Лука, Ян.
Жіночі: Марія, Фаїна.
Цікаві факти:
• 29 травня - це 150-й день року за григоріанським календарем.
• До кінця року залишається 215 днів.
• 29 травня - це субота в 2024 році.
• Згідно з астрологією, знак зодіаку людей, народжених 29 травня - Близнюки.
• Символ Близнюків - два близнюки.
• Щасливе число Близнюків - 9.
• Щасливий колір Близнюків - жовтий.
• Щасливий камінь Близнюків - агат.
Прикмети:
• Якщо 29 травня йде дощ, то буде хороший урожай.
• Якщо на небі багато зірок – буде багато грибів.
• Якщо на траві роса – буде багато ягід.
Календар 2024. Свята сьогодні. Україна
30 травня 2024 року в Україні не відзначається жодних державних свят.
Інші свята 30 травня
Міжнародний день обіймів вашої кішки: Це неформальне свято, яке відзначається любителями котів по всьому світу. В цей день рекомендується обійняти свого пухнастого друга і показати йому свою любов.
Всесвітній день боротьби проти астми та алергії:Це свято було засноване Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) з метою підвищення обізнаності про астму та алергію, а також про заходи щодо їх профілактики та лікування.
Всесвітній день євангелізму: Це свято відзначається християнами-протестантами в усьому світі. Воно присвячено поширенню Євангелія і проголошенню доброї звістки про Ісуса Христа.
День пам'яті Жанни д'Арк: Це національне свято у Франції, яке відзначається на честь Жанни д'Арк, французької національної героїні, яка під час Столітньої війни вела французькі війська до перемоги над англійцями.
Яке сьогодні церковне свято?
30 травня 2024 року в православному календарі відзначається День пам'яті преподобної Єфросинії Полоцької.
Єфросинія Полоцька (1101-1168) - білоруська князівна, яка зреклася світського життя і стала черницею. Вона заснувала Спасо-Єфросиніївський монастир у Полоцьку, де й була похована. Єфросинія вважається покровителькою освіти та наук.
Іменини сьогодні
Чоловічі: Максим, Олександр, Георгій, Микола, Іван, Семен, Федір, Гліб.
Жіночі: Юлія, Євдокія, Клавдія, Феодосія.
Цікаві факти:
30 травня - це 151-й день року за григоріанським календарем.
До кінця року залишається 214 днів.
30 травня - це четвер у 2024 році.
Прикмети:
Якщо 30 травня йде дощ, то буде хороший урожай грибів.
Якщо на небі багато зірок – буде багато ягід.
Якщо на траві роса, ймовірно буде багато горіхів.
Календар 2024. Свята сьогодні. Україна
31 травня 2024 року в Україні відзначається кілька державних та міжнародних свят.
Всесвітній день без тютюну: Це свято було засноване Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) з метою підвищення обізнаності про шкоду куріння для здоров'я людей і заохочення до відмови від цієї шкідливої звички.
День зварника: Це професійне свято, яке відзначається фахівцями зварювального виробництва в Україні.
День пам'яті жертв політичних репресій: Це день пам'яті жертв політичних репресій в Україні, які зазнали переслідувань та страждань з боку тоталітарних режимів.
Міжнародні свята 31 травня
Міжнародний день захисту дітей: Це свято було засновано ООН з метою захисту прав дітей та забезпечення їх благополуччя.
День Африки: Це свято відзначається на честь річниці заснування Організації африканської єдності (OAE) у 1963 році.
День Героїв (США): Це свято відзначається в США на честь американських військовослужбовців, які загинули під час виконання своїх обов'язків.
День Канадської вікторії: Це свято відзначається в Канаді на честь перемоги британських та канадських військ над американськими військами в битві при Ла-Колле в 1812 році.
Яке сьогодні церковне свято?
31 травня 2024 року в православному календарі відзначаємо День пам'яті преподобного Феодосія Печерського.
Феодосій Печерський (1030-1091) - один з засновників Києво-Печерської лаври, ігумен, письменник, церковний діяч. Він вважається одним із найважливіших святих в історії українського православ'я.
Іменини сьогодні
Чоловічі: Герасим, Максим, Олександр, Андрій, Богдан, Іван, Костянтин, Лука, Ян.
Жіночі: Марія, Фаїна.
Цікаві факти:
31 травня - це 152-й день року за григоріанським календарем.
До кінця року залишається 213 днів.
31 травня - це п'ятниця у 2024 році.
Прикмети:
Якщо 31 травня йде дощ, то буде хороший урожай огірків.
Якщо на небі багато зірок – буде багато грибів.
Якщо на траві роса – буде багато ягід.