Перші страви – це розсольники, супи, щі, юшки, борщі, капусняки, кулеші, бульйони тощо
Інгредієнти:
(на трилітрову каструлю) 300–400 г яловичини (грудинки на кістці), 300 г свинини (грудинки на кістці/ребра), 4–5 картоплин, 300–400 г капусти, буряк середнього розміру, 3 цибулини, морквина, корінь петрушки, 2 ст. л. томатної пасти, 1–2 помідори, 30–50 г сала, 2–3 зубчики часнику, пів пучка петрушки, пів пучка кропу (за бажання), столова ложка цукру, столова ложка борошна (за бажання) сіль, мелений чорний перець до смаку, 1–2 лаврові листки, сметана (для подавання).
Для подачі – хліб.
Приготування.
Покладіть яловичину в каструлю і залийте холодною водою. На середньому вогні доведіть воду до кипіння. Щойно вона закипить, зменште вогонь до мінімуму, зніміть пінку з бульйону та додайте свинину. Знову доведіть бульйон до кипіння, а потім додайте дрібку солі, лаврові листки, декілька горошин чорного і запашного перців та дві почищені цибулини. Поваріть м’ясо на невеликому вогні за постійного слабкого кипіння, не накриваючи каструлю, дві – дві з половиною години. Почистіть буряк. У сковорідці на середньому вогні розігрійте одну-дві столові ложки олії. Додайте тертий буряк і, помішуючи, прогрійте хвилину-дві. Потім влийте трохи гарячого бульйону та додайте томатну пасту. Все ретельно перемішайте.
Додайте дві-три щедрі дрібки цукру, а потім зменште вогонь до мінімуму і, періодично помішуючи, протушкуйте буряк до м’якості. Тим часом підготуйте інші інгредієнти. На середньому вогні розігрійте трохи олії та додайте нарізану кубиками цибулю. Помішуючи, пасеруйте цибулю декілька хвилин до м’якості. Потім додайте моркву, нарізану тонкою соломкою. Помішуючи, спасеруйте овочі ще декілька хвилин, поки морква стане м’якою. Додайте борошно. Помішуючи, готуйте суміш хвилину-дві.
Додайте нарізані помідори, трохи солі та перцю і, помішуючи, спасеруйте овочі ще 7–10 хвилин, до готовності. Взимку замість свіжих помідорів можна додати якісний томатний сік (приблизно 100 мл). Коли м’ясо почне відставати від кістки, бульйон готовий. Вийміть м’ясо, а бульйон процідіть. Почистіть і наріжте картоплю кубиками середнього розміру. Додайте в бульйон картоплю й доведіть до кипіння. Тим часом відокремте м’ясо від кісток та наріжте на невеликі шматочки. Коли бульйон із картоплею закипить, поверніть м’ясо в каструлю, знову доведіть бульйон до кипіння і поваріть дві-три хвилини. Потім додайте капусту, нарізану тонкою соломкою. Також додайте корінь петрушки або невеликий шматочок кореня селери. Тим часом дрібно наріжте сало. З’єднайте сало з подрібненим часником. Додайте дві-три дрібки солі. За бажання також можна додати трохи дрібно нарізаної свіжої зелені. А потім розітріть усе до пастоподібного стану у ступці. Коли картопля та капуста будуть майже готові, додайте підготовлену засмажку. Доведіть бульйон до кипіння і поваріть разом іще декілька хвилин, до готовності картоплі та бажаної м’якості капусти. Коли овочі будуть готові, додайте в бульйон підготовлене сало із часником, усе старанно перемішайте, поваріть на невеликому вогні ще приблизно хвилину і вимкніть його.
Потім додайте бурякову заправку. Все ретельно перемішайте, скуштуйте і додайте до смаку солі, меленого чорного або гострого перцю. Присипте борщ свіжою зеленню, накрийте каструлю і обов’язково дайте борщу настоятися щонайменше 10–15 хвилин, щоб змішалися всі аромати та смаки.
Тим часом приготуйте хлібну тарілку для українського борщу. Відріжте верхівку хліба і виберіть з нього м’якуш, зберігши лише шар завтовшки приблизно сантиметр. Обімніть і щільно утрамбуйте м’якуш, що залишився. Потім ретельно змастіть внутрішню поверхню хлібної тарілки злегка збитим яєчним білком. Помістіть хліб у розігріту до 180–200 градусів духовку. Випікайте п’ять-сім хвилин, доки хліб прогріється, підсохне та підрум’яниться.
Налийте в хлібну тарілку неймовірно смачний і ароматний борщ. Подавайте його зі сметаною. Ця гаряча перша страва завжди актуальна!
Смачно, як у мами
Читайте усі приховані історії з життя за 1 грн
Газета "Життя" онлайнЯкщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter