Напишіть свій мейл, щоб створити акаунт

Використайте вісім малих або великих літер і додайте будь-який один символ

Передплатити

Віта Лавренчук: «Якісні спеції мають 100% натуральний склад»

Люди

Софія ХОМИШИН
01 липня 11:39
23
Джерело: Газета "Дуже смачно!"

Моя аудиторія в соцмережах – це переважно жінки

Віта Лавренчук: «Якісні спеції мають 100% натуральний склад»
Ми з чоловіком знайшли підручник з технології виробництва вина

Життєві історії

 

 

Віта Лавренчук – фудблогерка родом із Сумщини, яка перетворила любов до приготування їжі на справу життя. Професійний шлях Віти розпочався зі стажування в готелі та роботи в ресторанах, а згодом переріс у власний кулінарний блог і бренд спецій «Лаврушка». В інтерв’ю блогерка розповіла, як почала готувати, де шукає натхнення, поділилася секретами приготування смачної випічки, улюбленими літніми стравами та дала поради тим, хто мріє створити свій кулінарний блог.


– Віто, розкажіть, як ви почали вести свій блог?.


– Мені завжди подобалось готувати. У підлітковому віці я дивилася телешоу з Гордоном Рамзі «Пекельна кухня» та передачі з Джеймі Олівером. Згодом навчалася в університеті на готельно-ресторанному бізнесі, а влітку вирішила піти працювати в кухню. Спочатку один ресторан, потім інший, проходила практику в готелі «Київ» кондитером. Спроби почати вести блог були ще з 2019 року, але тоді це не давало того результату, який я хотіла. Після повномасштабного вторгнення росії зрозуміла, що треба виходити на новий рівень і розвиватися в напрямку кулінарного блогу, адже в кухні я почуваюся як риба у воді.

 

– Де ви черпаєте ідеї для рецептів?


 – Я дуже люблю заходити в книжкові магазини й дивитися новинки. Це можуть бути як кулінарні книги, так і просто журнали чи навіть газети – іноді там є надзвичайно цікаві матеріали. Ще з дитинства пам’ятаю, як бабуся і мама все занотовували в зошит для рецептів – такий домашній записник із кулінарними секретами. Також дивлюся в інтернеті, що готують українські та закордонні фудблогери.

 

 

– Що відрізняє ваш блог від інших? 


– На своїй сторінці @vita_foodblog я ділюся простими рецептами, які, як мені часто пишуть, породжують емоції. Стараюся розповідати так, щоб зачепити людину, щоб вона, наприклад, згадала своє дитинство.

 

– А яка страва асоціюється у вас із дитинством?    

                                             
– Це бабка з батона з яблуками та маслом. Ми готували її в компанії дітей, коли нам було років десять. 


– Які рецепти стали найпопулярнішими серед ваших підписників? 


– Моя аудиторія в соцмережах – це переважно жінки, тож я стараюся ділитися простими рецептами з доступних інгредієнтів, особливо домашньою випічкою. Це рецепти нашої сім’ї, які ми передаємо з покоління в покоління, та рецепти, взяті з моєї роботи в пекарні та ресторані. Я знаю, що вони 100% працюють.


– Який ваш улюблений десерт? 


– Не можу виокремити один, але якщо брати улюблені-улюблені, то це класичні пироги та торти: медівник, торти «Наполеон» і «Прага». Від шматочка медівника ніколи не відмовлюсь.

 


– А який, на вашу думку, головний секрет приготування смачної випічки?


– Для дріжджового тіста – готувати з любов’ю і великим бажанням. Щоб випічка довго не черствіла, додавати трішки оцту та декілька ложок крохмалю, тоді вона буде пухкою і смачною.


– Ви в блозі ділитеся рецептами не лише страв, а й напоїв. Наприклад, я бачила у вас, як готувати домашнє вино. Де зазвичай шукаєте такі рецепти?


– Ми з чоловіком знайшли підручник з технології виробництва вина і тепер експериментуємо з різними ягодами: виноградом, малиною, навіть із дикою чорноплідною горобиною. Торік знайшли цю ягоду в лісі й вирішили спробувати приготувати з неї вино. Вийшло надзвичайно смачно. До того ж мені дуже подобається сам процес.

 

– Ви також створили власний бренд спецій «Лаврушка». Як виникла ця ідея?


– Я про це думала ще тоді, коли лишень почала вести блог. Шукала справу, яка і була б цікавою, і могла б давати прибуток. Ми з чоловіком вирішили спробувати себе у продажах спецій. Самі їх дуже любимо. Почали вивчати цю тему ґрунтовніше, тестували різні продукти, а згодом запустили власний бізнес. Наразі працюємо удвох: самі приймаємо спеції від постачальників, замовляємо дизайн етикеток та баночок, усе фасуємо вручну і надсилаємо клієнтам. Деякі спеції змішуємо самостійно.  Крім спецій, у нашому асортименті є також чорничне варення власного виробництва. Цього року плануємо розширити лінійку соусів. Залежно від урожайності сезону, хочемо додати до асортименту сушені білі гриби та продукти на їхній основі. Спочатку працювали просто з квартири, а тепер уже орендували окреме приміщення. Так значно зручніше.


– Чому вирішили назвати бренд «Лаврушка»?          

                                    
– Для нас із чоловіком лавровий лист – це перша асоціація зі спеціями: проста, знайома кожному приправа, яка є в кожній кухні. А ще слово «лаврушка» співзвучне з нашим прізвищем – мабуть, це доля.


– Які три спеції ви б радили завжди мати під рукою?


– На мою думку, це копчена паприка, суміш 10 овочів – хіт наших продажів – і лавровий лист.


– А як зрозуміти, що спеції якісні? На що звертати увагу в магазині?


– Неодмінно дивитися, чи немає у складі солі – її додають для здешевлення. Також не має бути барвників, харчових додатків, ароматизаторів. Якісні спеції мають 100% натуральний склад.


– Чи є у вас порада, як зробити щоденне приготування їжі менш рутинним і більш приємним?


– Я вмикаю веселу музику і готую під неї. Відверто кажучи, не знаю, як це – коли не хочеться готувати. Дуже люблю цей процес і не уявляю свого життя без нього.


– А що порадите тим, хто хоче почати вести кулінарний блог? 


– Почати вже зараз, не думати, що скажуть друзі та знайомі. Не опускати рук, якщо перші відео не зібрали великих переглядів. Треба бути наполегливими та не копіювати нікого – знайти свою родзинку.  І пам’ятайте: соціальні мережі – це не лише критика, а й велика підтримка. Щодня отримую повідомлення із вдячністю від незнайомих людей – це дуже мотивує.

 


– Наприкінці невеличке бліцопитування. Продовжте, будь ласка, речення. Мій улюблений напій у спеку – це…


– Лимонад.


– Коли я втомлена, мене рятує…


– Приготування їжі. 


– Якщо не готую, то я…


– Планую, що готуватиму.


– На сніданок я найчастіше обираю…


– Страву з яєць.


– Для мене літо пахне…


– М’ятою.


– На рідній Сумщині ми часто готували…


– Великі вареники – завбільшки такі, як пиріжки. 


– Бажаю всім читачам…


– Бажаю, щоб не боялися нічого, обов’язково читали газету «Дуже смачно!». І якнайшвидшої нам перемоги, аби нарешті здійснилася наша заповітна мрія, яку ми всі так чекаємо.

 

Фото з архіву Віти Лавренчук

 

Ексклюзивні рецепти Віти Лвренчук

 

Нудлі з картоплею та м’ясом                                                    

 

 

Інгредієнти: 

(на тушковану картоплю з м’ясом) 400 г м’яса (свинини, телятини або курятини), 700 г картоплі (приблизно 6 шт.), ріпчаста цибулина, морквина, 500 мл води, стебло селери (за бажання), 4 ст. л. олії (для смаження), сіль та мелений чорний перець до смаку; зелень петрушки (для подавання); лавровий лист; спеції (за бажання): приправа «До тушкованих страв», приправа «Десять овочів», паприка копчена; 
(на нудлі) 100 мл кефіру, 160–200 г борошна (залежно від вологості), 0,5 ч. л. солі, 0,5 ч. л. соди, пучок кропу (дрібно нарізати), 2 зубчики часнику (попередньо натерти).

 

Приготування.

М’ясо нарізати середніми шматочками. Обсмажити на олії в казані або у глибокій сковорідці до рум’яної скоринки. Додати дрібно нарізану цибулю, натерту моркву і, за бажання, подрібнене стебло селери. Обсмажити ще впродовж п’яти хвилин. Посипати улюбленими спеціями: «До тушкованих страв», паприкою, «Десять овочів». Вкинути лавровий лист. Влити воду, накрити і потушкувати на середньому вогні 30–40 хвилин. Картоплю очистити, помити й нарізати великими шматками. Додати до м’яса, посолити і поперчити. Потушкувати ще 25–30 хвилин до м’якості.                                                                          

В окремій мисці змішати кефір, сіль та соду. Поступово додавати борошно, замішуючи м’яке, трохи липке тісто. Накрити і залишити його відпочити на 10 хвилин. Розкачати тісто в пласт завтовшки 3–5 мм. Посипати його натертим часником та дрібно нарізаним кропом. Загорнути в рулет і защипнути краї. Нарізати рулет на шматочки завширшки 2 см.                                                 

Додати нудлі до киплячої печені (тушкованої картоплі з м’ясом). Накрити й потушкувати ще 15 хвилин. Насипати в тарілку ароматну тушковану картоплю з м’ясом. Зверху викласти пухкі нудлі, притрусити дрібно нарізаною зеленню петрушки.

 

 

Святкова шинка «Калейдоскоп»  

 

                                 

Інгредієнти:

(на м’ясо) кілограм свинячого битка; (маринад) сіль, мелений чорний перець, приправа до м’яса або до буженини, паприка, 1–2 зубчики часнику, 50 мл олії, по 100 г сухофруктів (за бажання): родзинок, кураги, чорносливу, журавлини.                                                                            

 

Приготування. 

Свинячий биток розрізати вздовж, не дорізаючи до кінця, щоб отримати глибокі надрізи, які можна буде нафарширувати. Щедро натерти м’ясо сіллю, перцем, паприкою, приправами, подрібненим часником і полити олією. Залишити маринуватися принаймні на годину (краще на ніч). У кожен надріз вкласти сухофрукти – це можуть бути як суміш різних, так і один-два улюблених видів. М’ясо, щільно нафаршироване, туго загорнути спочатку в пергамент, потім у фольгу. Викласти у форму. Запікати за температури 190 градусів півтори – дві години. Після цього фольгу розгорнути й запікати ще 15 хвилин до рум’яної скоринки. Тепле м’ясо дістати, туго загорнути в харчову плівку і поставити в холодильник. Дати, нехай постоїть там ніч – так воно ущільниться і тоді вам буде легко його нарізати.

 

Більше рецептів читайте в газеті "Дуже смачно!"

 

Історії з життя

Читайте усі приховані історії з життя за 1 грн
Газета "Життя" онлайн
Ви вже є предплатником?

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter