Напишіть свій мейл, щоб створити акаунт

Використайте вісім малих або великих літер і додайте будь-який один символ

Передплатити

Лайма Вайкуле зізналась, як велика війна в Україні вплинула на Латвію

Люди

16 жовтня
123

Лайма Вайкуле зізналась, як велика війна в Україні вплинула на Латвію

ЗІРКИ

 

Лайма Вайкуле — латиська співачка та акторка, розповіла, що повномасштабна війна в Україні вплинула на ставлення в Латвії до мови. Цим вона поділилася під час інтерв’ю FREEДОМ.


Виконавиця зазначила, що в її країні почали посилювати закони про мову. Насамперед для тих, хто хоче мешкати в Латвії, треба підтвердити знання мови на спеціальному іспиті. За словами Лайми, якби не велика війна в Україні, такі зміни відбулися б значно пізніше.


"Я вважаю, що ще тривалий час не зверталися б до законів про мову. Я знаю багато людей, які тут живуть усе своє життя, але вони не знають латиської мови. Вони чудово живуть, я не бачила, щоб вони ридали й хвилювалися, що їх пригнічують. Я такого жодного разу не бачила. Зараз люди, які отримують посвідку на проживання, мають скласти іспит зі знання мови", — прокоментувала Вайкуле.

 


Співачка погоджується з такими нововведеннями, проте не розуміє певних моментів у цій політиці.


"Можливо, це через те, щоб відсіяти людей, які не хочуть інтегруватися в Латвію. Трішки є перегини. Навіщо бабусі, якій 80 років, складати іспит, я не розумію. Сьогодні треба трішки докласти зусиль, щоб залишитися в Латвії", — доповнила Лайма.

Автор: Михайло СТОЛЯР

Газета "Життя. Історії"

Читайте усі приховані історії за 1 грн.
Читати Storriss
Ви вже є предплатником?

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter